Картонно-Паперова Компанія

Картон – грубий матеріал паперової основи. Оскільки немає чіткої межі між папером і картоном, картон загалом є більшої товщини (зазвичай понад 0,25 мм) ніж папір. Відповідно до стандартів ISO, картон – це папір з мінімальною щільністю понад 224 г/м2, але бувають винятки. Картон може бути одно або багатошаровим. Картон, що використовується для папок та жорстких коробок, називається картон коробковий (КК). Також виробляється картон для тонкого шару гофрокартону. Його легко різати і згинати, він легкий і часто використовується у пакуванні. Інша категорія включає картон для друкування, який використовують для обгорток журналів та поштових листівок.

Історія
В 1817р., в Англії було розпочато перше виробництво картону. Пакувальний (коробковий) картон вперше появився приблизно в 1860х рр. і був складований листами для економії простору в готових комплектах. 1879 рік знаменувався розвитком різання і загинання листків. 1911 року збудована перша фабрика з виробництва крафт-паперу у Флориді (США), в 1915 запатентовано картон для пакування рідин, а в 1935 р. вперше молочна фабрика його використовувала. Термостійкий картон було представлено в 1974 р.

Виробництво
Рослинний волокнистий матеріал (целюлоза) переробляється в стружку і вибілюється, після чого може використатися для виготовлення одного або декількох шарів картону, який при потребі може бути покритий для того, щоб мати кращу поверхню і естетичніший вигляд. Картон виробляється на папероробних машинах, які забезпечують високу щільність та багатошаровість.

Сировина
Вищезазначений волокнистий матеріал може бути двох видів: первинний (целюлоза, деревна тріска) та вторинний (макулатура). Для 90% усього виробництва целюлозного паперу сировиною служить деревина. Сьогодні сфера пакування, а особливо продукти з оновлювальної сировини, викликають увагу, оскільки виробники, які мають справу із екологічними питаннями, шукають ресурси, які можуть оновлюватись задля збільшення попиту на їх продукцію. Тепер у виробництві паперових упакувань є обов’язковим використання повністю або частково вторинної перероблюваної сировини.
• Тверді породи дерев: 0.05 дюйма (1,3 мм) в довжину: береза, яка має короткі волокна. Загалом її важко обробляти, але вона дає велику твердість. Хоч тверді породи і не мають такої довжини волокон і міцності як м’які породи, їх використовують для затвердження виробів. Тверді волокна краще заповнюють лист і таким чином забезпечують гладкість поверхні, меншу світлопроникність, що дає добрі властивості для друку.
• М’які породи дерев: 0.13 дюйма (3,3 мм). Сосна і ялина, які мають притаманні довгі волокна.
• Вторинні волокна: перероблений матеріал збирається і сортується, також використовується в змішуванні з первинним матеріалом. Це є важливим, оскільки перероблений картон втрачає свої в’язальні зміцнювальні властивості. Змішана макулатура не часто чиститься від чорнил і фарби, тому, як результат, картон може мати чорнильні смужки і частинки клеючих засобів (скотч) та інших залишків, які в суміші дають сірий колір. Вироби, зроблені з макулатури, в основному мають менш передбачуваний вміст і гірші функціональні якості, ніж целюлозний папір чи картон. Крім того, було зафіксовано ризики для здоров’я від використання макулатурного продукту для пакування їжі. Швейцарські дослідження показали, що деякі перероблені матеріали можуть містити мінеральні олії, які можуть переміститися в запаковану їжу. (рівні мінеральних олій до 19.4 мг/кг було знайдено в рисі, запакованому в макулатурний картон).
• Інші види сировини: також можна використовувати волокна соломи, коноплі, бавовни, льону та інших рослин.
Виробництво целюлози
Існує 2 основних шляхи добування волокон целюлози:
• Механічний спосіб – являє собою двох-стадійний процес, в результаті якого отримується високий видобуток матеріалу.
• Хімічний спосіб передбачає використання хімічних процесів перетворення деревини в целюлозу, з рівнем видобутку на 30% нижче, ніж в разі механічної обробки.
Відбілювання
Природній колір целюлози – коричневий, оскільки в ній є вміст лігніну. Макулатурний картон може мати плями чорнил, сполук та інших залишків, які роблять колір поверхні сірим. Відбілювання зазвичай використовується для спеціальних упакувань та друкованих поверхонь. Є різні шляхи відбілювання, які використовуються відповідно до ряду чинників, наприклад, ступінь зміни кольору, хімікатів, які будуть використовуватись тощо. Є три шляхи відбілювання:
• Відбілювання з використанням хлорного газу – метод, який значною мірою був замінений більш екологічним використанням оскигену.
• Відбілювання шляхом окислення хімікатами, такими як діоксин хлору, перекис водню або гіпохлорит натрію.
• Відбілювання шляхом зниження з використанням таких хімічних речовин як бісульфат натрію.
Шари
Багатошаровий картон зазвичай має вищий рівень гнучкості і складання, ніж одношаровий завдяки шаруванню різних шарів картону в один виріб. У випадку використання однієї і тої самої сировини для всіх шарів, кожний із них окремо обробляється і формується для досягнення високої якості.

Крейдування
Крейдування використовується з метою покращення білизни, гладкості і відблискування поверхні. В основному крейдований папір виконується з:
• Пігменту, яким обробляють китайський фарфор, карбонат кальцію, діоксин титану.
• Клейка або палітурна речовина як бутадієн-стиролу або крохмаль з водою
Додатковими складниками можуть бути оптичні відбілювальні речовини.
Класифікація
Залежно від виробничого процесу і джерела сировини, виробляються різні види картону. Основні міжнародні абревіатури:
• FBB/GC/UC (Картон коробковий целюлозний) – картон, вироблений з первинних волокон з середнім рівнем механічної целюлози (CTMP), що дає матеріалу легкий жовтий відтінок.
• SBB/SBS (Суцільний відбілений картон) – целюлозний картон, на 100% зроблений із відбіленої целюлози, яка наскрізь вибілена.
• SUB/SUS (невідбілений картон) – виконаний із невід біленої хімічної целюлози та макулатури.
• WLC (Тонкий шар гофрокатону) – картон, зроблений з целюлози та макулатури.

Показники

Базова вага (US) – Вага 500 листків, яка вимірюється у фунтах.

Білизна: Білизна – технічне визначення, яке характеризує кількість синьо-білого світла, яке відбавиє папір. Ця властивість дуже суб’єктивна та окрема для кожного покупця і такі товари як їжа краще пакувати в жовтому відтінку білого, ніж синьому.

Щільність/грама тура: Щільність картону визначена згідно ISO 536. Відображає масу на одиницю площі і вимірюється і г/м2.

PH: pH поверхні вимірюється в водяному екстракті і відповідає шкалі 0-14, де 0 – кислота, 7 – нейтрально, 14 – луг.

Жорсткість: Жорсткість є одною із найважливіших властивостей картону і впливає можливості картону гладко переміщатися машиною, яка його піднімає, наповнює і закриває. Жорсткість також забезпечує міцність і зменшує схильність картону до прогинання під масою таких сипучих речовин як зерно. Інші чинники, які визначають жорсткість картону включають товщину, крейдування, щільність.

Гладкість: Гладкість особливо важлива у питаннях друку. Чим гладший папір, тим щільніше лягає чорнило на картон. Визначається шляхом дії повітряного потоку на картон – чим вищий показник повітряного потоку з монтованого на картоні циліндричного ножа під визначеним тиском, тим жорсткіша поверхня картону.

Калібр/товщина: В США калібр в основному виражається в тисячних долях дюйму (0.001”) або в точках, де лист товщиною 0,024” становить 24 точки. В Європі вимірюється у г/м2. Картон частіше розрізняють за товщиною, а ніж з щільністю.

Білизна: Вимагає, щоб всі кольори були однаково присутніми на полотні, оскільки справжній білий лист однаково відбиває всю палітру світла.

Картонна промисловість
Картонний сектор розглядається в основному у поєднанні із паперовою промисловістю. Ємність ринку картону та паперу в 2007 році склала 630.0 млрд. доларів США обсягом у 320,3 млн. метрів-тон. 40.1% цього ринку займає Європа. Приблизно 50% всього виробленого паперу іде на упакування, потім папір для друкування та писання. Картонне упакування займає третину усіх паперових і картонних упакувань, та 15% упакувань загалом. Трохи більше половини (54%) картону Європи виробляється із відновлювальної целюлози або макулатури. Паперова і картонна промисловість є доволі енерго- і капіталоємною. Лінія з виробництва покритого картону потужністю 400 кілотонн/рік коштує приблизно 60 млн. EUR.

Всі права захищено 2009 - 2014