Картонно-Паперова Компанія

Наші промислові партнери, як і гуртові клієнти та посередники дуже добре розбираються в папері і ретельно слідкують за технічними показниками. Та для звичайних споживачів гігієнічних виробів нижчеописані факти про папір можуть виявитися новими і цікавими і навіть корисними. Отже, ось факти:

  1. Папір формується з дрібних, ледь видних оку деревних волокон завдовжки від 0.2 до 4.5 мм. Окрім того, волокна ці отримуються з різних порід деревини і, відповідно вони є різної довжини. Волокна мають вигляд продовгастих тонких нерівних ниток. Довгі волокна отримуються з хвойних порід деревини і виконують функцію формувального полотна, а короткі – з листяних порід дерев і виконують функцію наповнювача, завдяки якому полотно менш прозоре і гладкіше. Іншими словами, завдяки довгим волокнами папір міцний, а завдяки коротким – гладкий і чим більше коротких волокон, тим краще накладається на папір друк чи письмо.
  2. До виходу “з конвеєра” папір виглядає як звичайна вода з 1-1,5% вмістом деревинних волокон. На вигляд – як мутна вода з осадом. Папероробна машина має багато секцій і модулів, які групуються в 2 основні ділянки – 1. ділянка підготовки паперової маси, де папір є лише в рідкому виді, та 2. формувальна ділянка, в якій паперова маса виливається на формувальне конвеєрне сукно, витискається та висушується.
  3. Будь-який вид паперу, картону – грубий, багатошаровий, макулатурний, целюлозний тощо, завжди рветься в одну сторону краще, ніж в іншу. Це обумовлено і пояснюється тим, що всі види паперів виготовляються в рулонах і формуються на машинах конвеєрного типу. Відповідно, в так званому машинному напрямку, довгі волокна целюлози (первинної чи вторинної) вирівнюються вздовж під силою руху конвеєрного сукна вперед.
  4. Папір і картон з економічних міркувань, завжди виготовляються спочатку в рулонах. Рулони виготовляє спеціальна папероробна машина, яка формує паперове полотно, витискає папір від води спеціальними валами, та сушить папір на виході т.з. циліндром “Янкі”. Чим грубіший папір, тим повільніша швидкість руху сукон, які супроводжують папір від формування до виходу.Середня швидкість, машини з виробництва паперу тісю – 400-600 м/хв. При такій швидкості папір може розірватися поперек. І тоді у операторів папероробної машини є 1-2 хв., щоб з найменшими витратами паперу відновити намотування паперу на вал. Машину при обриві паперу зупиняти неможливо. Так само повинні швидко працювати оператори при заміні валу для намотування.
  5.  Туалетний папір, паперовий рушник, чи серветки рідко виготовляються в один цикл, або ж і взагалі ніколи. Завжди, спочатку з целюлози чи макулатури робиться папір-основа, а потім, на іншому станку, виготовляється вже готовий виріб із потрібними параметрами.
  6. Паперовий рушничок, хоч із вигляду дуже подібний до туалетного паперу, насправді має інший папір, який відрізняється підвищеною вбирністю, а також гірше розчиняється у воді. Тому в багатьох громадських вбиральнях забороняється кидати використані рушнички для рук у стік.

Всі права захищено 2009 - 2014