Картонно-Паперова Компанія

Всі наявні види виробництва, навіть нематеріального, прямо і опосередковано передбачають використання природних ресурсів. Питання екологічності використання паперу слід розглядати і таки воно розглядається у практиці не з одного, а одночасно з кількох ракурсів. І насамперед, потрібно розділити питання екології на два основних напрямки:

- Екологія виробництва паперу

- Екологія споживання паперу.

Екологія виробництва паперу. Виробництво паперу здійснює два основних впливи на екологію: використання деревини як матеріалу та споживання енергії для переробки. При цьому споживаються і хімікати, але їх частка не є дуже великою і вплив їх на середовище також невисокий. А в основному споживається електрика, вода та енергоносії – газ, вугілля або біопаливо, або змішано. Вода циркулюється і відповідно, споживається економно. Електроенергія постачається в механічні вузли (мотори, крани, обладнання тощо). Енергоносії використовуються для термічної обробки целюлози, сушіння паперової маси, підготовки додатків до маси.

Суть екології енергії полягає у виборі оптимального типу енергоносія. Використання газу зручне відносною екологічністю випарів, але нестабільні і високі ціни на газ часом заставляють виробника розглядати альтернативні варіанти, такі як вугілля. Воно ж більш нищівне для середовища викидами тяжких речовин в повітря, забрудненням сирим і обробленим вугіллям. Тут також є потреба у додаткових приміщеннях для складування вугілля, вантажному транспортуванні і фільтрах, які знизять рівень викидів в атмосферу. Втім ціна може компенсувати такі витрати. І останній варіант – біопаливо, яке може виявитися найдешевшим, однак з тим може виявитися дефіцит палива в тій локації. Наприклад фабрика паперу розташована в районі степів, де мало дерев і біомасу взяти немає звідки, а везти з далека невигідно. Втім це можуть бути і відходи з дерев’яного упакування, дерев’яне сміття (меблі, будматеріали) тощо. Для економії тепловитрат і шкідливих викидів використовують різні передові технології рекуперації, контролю витрат палива, конденсації тощо.

Целюлоза, з якої робиться первинний папір,  виробляється здебільшого в країнах Скандинавії, Канади, Південної Америки. В високотехнологічних країнах, як Канада та Фінляндія, використовується деревина із спеціального відновлювального деревного господарства, де дерева вирощуються з ціллю використання в промисловості, за межами природних лісів, які охороняються законом.

макулатураЕкологія споживання паперу. Дві коробки паперу формату А4, що містять в сумі 5000 аркушів, робляться з одного дерева. В середньому українському офісі зі штатом 40-60 працівників використовується в середньому 1-2 пачки на 1 день, відповідно, за робочий місяць цей офіс використовує 20-40 пачок, а це 4-8 коробки, а це – 2-4 дерева, з яких роблять такий папір. А враховуючи пост-радянський принцип побудови робочого процесу, що передбачає занадто велике використання різних документів, копій та інших непотрібних паперів, ця цифра може збільшуватися в двічі-тричі залежно від специфіки роботи. Один із простих і найбільш дієвих способів зменшення використаного паперу, а втім і економії коштів – перехід на електронну документацію. Такий шляхом іде весь цивілізований світ. В ІТ-компаніях взагалі відмовляються від друкованих звітів, презентацій тощо і там використання паперу мінімальне. Також, можна використовувати чернетки, забруковані з іншої сторони. Це зменшить використання паперу на 20-30 %.

Щодо інших видів паперу:

- Пакувальний папір не завжди можна замінити полімерним матеріалом, але можна. Втім і використання поліетилену чи поліпропілену також має свій вплив на навколишнє середовище;

- Газети активно витісняються Інтернетом. Фабрики газетного паперу закриваються. Це – доведений факт;

- Папір тісю, особливо для ванної гігієни складно замінити альтернативним засобом. Кухонні ж рушники і серветки з’явилися пізніше, ніж тканинні, і на сьогоднішній день замінюють такі в великому секторі споживачів.

Всі права захищено 2009 - 2014